Úklidová firma Herakles Praha

Firma HERAKLES byla založena v roce 1991 dvěma společníky, z nichž jeden měl více než desetiletou praxi s úklidovými službami v bývalé firmě Úklid Praha. Firma HERAKLES vznikla z českého kapitálu bez zahraniční účasti.


Jednou z prvních akcí firmy HERAKLES byl úklid podolské vodárny. V únoru 1992 začala firma HERAKLES s úklidem nově otevřené Žižkovské věže, kde působila do roku 1994, kdy zkrachoval její nájemce. V květnu 1992 začala firma s úklidem a ostrahou objektu Potrubí s.p. na Senovážném náměstí, kde spolupráci ukončila pro nedobytnost pohledávek. Po účasti ve výběrovém řízení DP hl. m. Prahy METRO o.z. získala firma HERAKLES zakázku na úklid šaten a nocležen a jejich obsluhu.


V roce 1994 vstoupil do firmy třetí společník s dalšími zakázkami, z nichž k těm nejvýznamnějším patří ostraha Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR včetně mytí oken.


Od počátku vzniku jsme prováděli mytí oken penzionu Cíl, což rozšířilo plochu mytí na 30 000 oken ročně. V roce 1995 firma HERAKLES získala jako zakázku správu dalších objektů, k dnešnímu dni spravuje 35 objektů. V dalších letech získávala firma HERAKLES stále více zakázek, z nichž můžeme jmenovat např. úklid Revmatologického ústavu, úklid Botanického ústavu v Průhonicích, čištění fasády Stavovského divadla s renovací parket v objektech, mytí kraviček pro firmu Serge+Cow s.r.o., která organizovala celou akci zvanou Cowparade.


Během svého působení na trhu s úklidovými pracemi se firmě podařilo rozšířit svůj vliv po celé Praze, takže nyní provádí úklid v mnoha kancelářích menších firem a zajišťuje mytí oken a výloh v mnoha obchodech, kancelářích a objektech i mytí a úklid chodníků 62 domů po celé Praze.


Firmě se podařilo zrekonstruovat objekt, kde nyní má své kanceláře a dále se stala jedním ze sponzorů fotbalového oddílu Admira Praha, kde též provádí generální úklid areálu před soutěží a zaměstnává i několik hráčů tohoto oddílu. Firma se též aktivně zúčastnila akce Cowparade a stala se sponzorem kravičky Cuban Club od umělců Jakuba Nepraše a Voji Saviče.


Další významější zakázky: Advokátní kancelář Svejkovský, Kabelková v.o.s., Fond národního majetku - vyklízecí práce, vyklízení střech včetně likvidace holubích exkrementů v mnoha domech v Praze, Nadace Charty 77, Zimní stadion HASA, Úřad městské části Praha 2, Úřad městské části Praha 4, AMU v Praze - vyklízecí práce.


Na začátku roku 2011 má firma HERAKLES 83 zaměstnanců.


V roce 2006 získala firma certifikát ISO 9001.


Vedení firmy se při výběru zaměstnanců orientuje na občany (většinou s doporučením známých) s čistým trestním rejstříkem. V této filozofii hodláme i nadále pokračovat. Uvědomujeme si ale také zodpovědnost vůči zákazníkům, kteří mnohdy do vybavení svých kanceláří, prodejen či restaurací investují vysoké částky. Proto nasazujeme pouze prověřené pracovníky.


Zaměstnáváme svého chemika, který nám vyrobí jakýkoliv čistící prostředek přesně podle potřeby na dané povrchy sílu zašpinění.


Zaměstnanci jsou pravidelně školeni a seznamováni s novinkami a změnami týkajících se jak úklidových prostředků, tak jejich použití a technologií. Dále máme zaměstnance pojištěné ze zodpovědnosti za neúmyslně způsobené škody. Nutno poznamenat, že za 21 let působení firmy způsobili naši zaměstnanci pouze v několika málo případech škody malého rozsahu, které firma ihned uhradila. Ke konci roku 2010, kdy firma zpracovávala rozsah reklamací, které pečlivě evidujeme, dosáhlo procento těchto reklamací 0,70%, což považujeme za velmi přijatelné. Naší snahou je ihned objevené nedostatky v naší práci řešit sjednáním nápravy či odečtením příslušné částky z fakturace dle dohody se zákazníkem.


Od začátku svého působení evidujeme nárůst prací. V letech 1993, 1994 a 1995 se jednalo o 80 - 100 %, v roce 1996 o 57 %, v roce 1997 o 32 %, v roce 1998, kdy recese našeho hospodářství vyvrcholila, o 8 % a v roce 1999 již o 15 %. V roce 2000 bohužel nastal pokles o 7,2 %, ale v roce 2001 opět nárůst o 9,7 %, v roce 2002 o 30,1 % - v tomto případě se promítlo odstraňování škod po povodních. V roce 2003 nastal pokles o 10 % oproti roku 2002, v roce 2004 naopak obrat firmy vzrostl a to o 4 % proti roku 2002. Rok 2005 byl opět úspěšný a obrat firmy se opět zvýšil o 6 % proti roku 2004. S tím souvisí samozřejmě i nárůst počtu zaměstnanců a samozřejmě i zvyšování režie firmy. V roce 2006 opět nastal růst obratu firmy o 9,6 %, v roce 2007 nárůst o 4%, v roce 2008 o 6% a v roce 2009 o 8,6% oproti minulému roku. Totéž očekáváme v dalších letech, protože se nám podařilo nastartovat určité mechanismy ke zvýšení úspěšnosti firmy.

Novinky
222934038